top of page

HAKKIMIZDA

2020 yılında kurulan Dione Mühendislik Proje Tasarım San. Tic. Ltd. Şti., akademik kökenli ve sektör içerisinde tecrübeli, yenilikçi ve dinamik mühendis kadrosu ile ulusal ve uluslararası düzeyde kabul edilmiş yönetmeliklere göre yapı, geoteknik ve deprem mühendisliği alanında ekonomik, güvenli ve sürdürülebilir mühendislik çözümleri sunmaktadır. Tüm çalışmalarını en güncel akademik yayınlara göre yapmaya gayret göstererek içerisinde yer aldığı  projelerden elde ettiği saha ve laboratuvar verileri ile akademik çalışmalara katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

 

Dione Mühendislik Proje Tasarım San. Tic. Ltd. Şti., içerisinde yer aldığı her projede beklenen kalitenin üzerinde kalmayı hedefleyerek ürettiği her mühendislik çözümüyle kalıcı değerler yaratmaya çalışmaktadır.  2020 yılında dünyada inşaat mühendisliğine dair yaşanan gelişmeleri takip ederek bir inşaat mühendisliği firmasından daha fazlasını yaratma hayaliyle yola çıktık. Bu hayal aynı yıl faaliyete geçen Dione Mühendislik ile gerçeğe dönüştü. O zamandan beri yenilikçi mühendislik çözümleri sunduğumuz projelerle kuruluş amacımızı yerine getirmeye devam ediyoruz.

Lev Nikolayeviç Tolstoy der ki ; “Tüm muhteşem hikayeler iki şekilde başlar: ya bir insan bir yolculuğa çıkar, ya da şehre bir yabancı gelir..”. Bizim hikayemiz ise beraber güzel bir yola çıkmaya karar verdiğimiz gün başladı. Sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz bu güzel hikayeyi bir gün sizlerle de paylaşmak dileğiyle…

Kökler Filizleniyor !

Dione Hakkında:

Dione, Satürn'ün bir uydusudur. Cassini'nin Paris'te keşfettiği ve isimlendirdiği 4 uydudan (Tethys, Dione, Rhea ve Iapetus) birisidir. Yaklaşık 1123 km çapında olan Dione, Güneş Sistemi'nin 15. büyük uydusudur. 1847 yılına kadar isimlendirilmemiştir. Daha sonra, Yunan mitolojisi tanrılarından Dione’nin ismi verilmiştir. Dione, mitolojide eski toprakların tanrıçası olarak bilinmektedir. Dione’nin Yunan mitolojisindeki yeri toprak ana Gaia’ya benzemektedir.

bottom of page